Mariaż odmiennych stylów był myślą przewodnią, przyświecającą projektantom wnętrza mieszkania w zabytkowej kamienicy w Górnym Wrzeszczu. Na powierzchni 93 m2 uzyskano udane połączenie tradycji z nowoczesnością.

W mieszkaniu zachowało się sporo przedwojennych elementów. Projektantce wnętrza zależało by uwypuklić ich piękno, równocześnie nie zamieniając całości w przestrzeń muzealną. Secesyjne sztukaterie i drzwi mają za sąsiedztwo współczesne meble, klasycystyczną szafę i nowoczesne przedmioty użytkowe. 

Istotnym elementem jest miejscami odsłonięty ceglany mur, który podkreśla charakter zabytkowej kamienicy. W holu, pod linoleum i grubą warstwą farby olejnej, odkryto ponad pięciometrowej długości deski. Oryginalna podłoga, przykryta kaflami, zachowała się także w łazience - tym razem okazało się nią monochromatyczne lastryko. 

- To ono nadało ton całemu pomieszczeniu - mówi Anna Błażowska, projektantka wnętrz ze Studia Content - Design. - Zestawiliśmy je z szarym, ręcznie polerowanym betonem. Materiały zostały zaimpregnowane tak, by zyskać wodoodporność. Ciekawym punktem łazienki jest też szkło witrażowe pełniące rolę obrazu, za którym kryje się szafka na kosmetyki - dodaje projektantka.

Mocnym akcentem całego mieszkania są abstrakcyjne płótna trójmiejskiego artysty Łukasza Fruczka. Większość ścian w mieszkaniu oraz parkiet w sypialni i pokojach pomalowano na biało. Nadało to wnętrzu optycznej lekkości i wyeksponowało rzeźbione detale, m.in secesyjnych drzwi. W sypialni główną rolę gra sprowadzone z Włoch, bogato rzeźbione łóżko w barokowym stylu. Za jego tło służy wykonana na zamówienie szafa garderobiana. Jej niezwykle ciekawy projekt sprawia, że – mimo dużych gabarytów – mebel nie przytłacza wnętrza, idealnie się wkomponowując.