Ossowski zwycięża w Sierra Golf Club

Kuba Ossowski zwyciężył pośród zawodowców w turnieju Sierra PGA Polska Trophy.  Najlepszym zawodnikiem okazał się jednak amator Henryk Konopka, który zakończył zawody z rezultatem dwóch uderzeń poniżej par.

Henryk Konopka, dla którego Sierra Golf Club jest rodzimym polem, pierwszego dnia zagrał 72 uderzenia. Drugiego poprawił swój wynik o dwa uderzenia i uzyskał przewagę sześciu strzałów nad pozostałymi golfistami.  Drugi wynik pośród wszystkich zawodników uzyskali amatorzy Daniel Snoey i Tomasz Pulsakowski oraz Pro Jakub Ossowski, który tym samym zwyciężył w klasyfikacji zawodowców.

– Zrealizowałem swój plan na dzisiaj, bo wygrałem. Z gry jestem mniej zadowolony niż wczoraj. Pierwsza dziewiątka nie zapowiadała najlepszych rezultatów, nie mogłem znaleźć swojego rytmu, ale na drugiej już było lepiej. W Sierze zawsze są trudne warunki, myślę, że wiatr utrudniał przede wszystkim puttowanie. Czasami putty, które się grało z wiatrem leciały dużo dalej niż można było przypuszczać. Na Sierze gram rzadko ale w końcu udało mi się przełamać fatum i uzyskać dobry wynik – mówił Jakub Ossowski.

Wśród zawodowców drugie miejsce ex aequo zajęli Ian Ashenden i Maks Sałuda, którzy zagrali 5 uderzeń powyżej par. W klasyfikacji stroke play netto 0-18,4 najlepszy wynik miał Henryk Konopka, przed Danielem Gniadeckim oraz Danielem Snoeyem. Pośród amatorów z hcp 18,5-30 bezkonkurencyjny okazał się Mieczysław Pohl, który wyprzedził Krzysztofa Marszałka i Macieja Zadęckiego.

W klasyfikacjach trenerskich PGA Polska najlepszym Golf Instructorem został Grzegorz Zieliński, a najlepszym Qualified Golf Instructor został Andrzej Rynkiewicz. Triumfatorem w kategorii Qualified Trainer okazał się Wacław Laszkiewicz, a pośród Fully Qualified Golf Professional zwyciężył Jakuba Ossowski.