Ekskluzywny wernisaż. White Wood Nieruchomości

Mariaż sztuki i biznesu zyskuje coraz większą popularność, także w Trójmieście. Świadczy o tym chociażby nietuzinkowy pomysł znanego i cenionego trójmiejskiego biura nieruchomości White Wood Nieruchomości, który zorganizuje ekskluzywny wernisaż „Czasem z Tobą”. Już jesienią w podziemiach ASP zawisną obrazy Marzeny Ślusarczyk oraz Tomasza Kołodziejczyka. A wszystko z miłości do sztuki i szacunku do prawdziwych relacji biznesowych.

Przed nami inspirujące wydarzenie, które błyskotliwie połączy świat biznesu, nieruchomości i sztuki. Już tej jesieni w podziemiach Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku odbędzie się wyjątkowy i ekskluzywny wernisaż, tym razem dla odmiany zorganizowany przez… biuro nieruchomości White Wood.

- Od ponad 30 lat zachwycamy się architekturą Trójmiasta. Nieoczywiste i dopracowane nieruchomości klasy Premium są naszym powietrzem oraz sposobem na godzenie zawodowej codzienności z pasją - mówi Anna Zajączkowska, kierownik ds. marketingu. - Lata mijają, a nasze słabości do nietuzinkowych wnętrz i zamykania w nich jakościowych relacji pozostają niezmienne. W dzisiejszych, szybkich i zmiennych czasach to tak wyjątkowe, jak i warte celebrowania. Dlatego postanowiliśmy uczcić to w nietuzinkowy sposób i zorganizować ekskluzywny wernisaż „Czasem z Tobą” dla tych, z którymi relacje są nam szczególnie bliskie - podkreśla.

W otoczeniu sztuki, w intymnej atmosferze, agenci White Wood Nieruchomości już wkrótce spotkają się ze swoimi najbliższymi klientami. A ekskluzywność tego wydarzenia na pewno okrasi wieczór barwnymi dialogami i zbuduje komfortową przestrzeń, sprzyjającą wymianie myśli oraz spostrzeżeń.

Wernisaż nie bez powodu odbędzie się w przestrzeniach gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na ścianach zawisną bowiem obrazy absolwentów tej uczelni - Marzeny Ślusarczyk oraz Tomasza Kołodziejczyka. Artystów, którzy od 20 lat przenoszą na płótna wizje otaczającej nas, tak dobrze znanej i wręcz intymnej, trójmiejskiej rzeczywistości.

- Chcemy podzielić się z Państwem tym, co wychodzi z naszej pracowni i czemu poświęcamy większość życia - tłumaczą Marzena Ślusarczyk oraz Tomasz Kołodziejczyk. - Nie narzuciliśmy sobie konkretnego tematu. Na wystawie prezentujemy obrazy z paru lat naszej pracy twórczej. Realizujemy własne wizje w malarstwie, a podejmowane przez nas zagadnienia są bardzo osobiste. Ważna jest dla nas, mimo łączącej nas przyjaźni, odrębność. To, co wspólne, to fakt, że w pewnej warstwie wciąż uczestniczymy w dialogu ze sobą, stąd tytuł wystawy „Czasem z Tobą”. Nasze życie związane jest z Gdańskiem i bardzo istotne jest dla nas, że właśnie tu, w centrum tego ukochanego przez nas miasta, które w pewien sposób nas ukształtowało, w murach uczelni, którą ukończyliśmy, odbywa się ta wspólna wystawa - podkreślają artyści.

Uroczyste otwarcie wernisażu odbędzie się w podziemiach ASP w Gdańsku 7 października o godzinie 19:00. Tego wieczoru oprócz ciekawych doznań artystycznych i bogatych rozmów, zgromadzeni goście zostaną uraczeni poczęstunkiem oraz lampką wytrawnego trunku. Co więcej ta sama wystawa dzień później zostanie udostępniona szerszej publiczności.

Marzena Ślusarczyk

urodzona w 1976 roku. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku obroniła w 2003 roku, w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego, podobnie jak aneks z pracowni Witrażu i Malarstwa Ściennego u prof. Andrzeja Dyakowskiego. Mieszka i tworzy w Gdańsku. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą, a dzieła jej autorstwa wzbogacają zasoby wielu prywatnych europejskich kolekcjach. Maluje w technice akrylowej na płótnie. Obrazy artystki cechuje bardzo refleksyjne, osobiste, duchowe i sugestywne podejście do otaczającego świata. Wielką wartość stanowi subtelne i nieoczywiste znaczenie obrazu, przepełnionego emocjami w granicach kompozycji i koloru. Jej pasją jest też rzeźba ceramiczna.

Tomasz Kołodziejczyk

urodzony w 1976 roku. W 2003 roku obronił dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego oraz aneks z pracowni Witrażu i Malarstwa Ściennego u prof. Andrzeja Dyakowskiego. Po zakończeniu uczelni przez kilka lat zajmował się malarstwem ściennym. Obecnie tworzy w technice akrylowej na płótnie. Choć jego obrazy to syntetyczne ujęcie pejzażu, najczęściej o tematyce morskiej, nie uważa się za marynistę. Ważna jest dla niego kompozycja. Subtelną, niemal idealną konstrukcję, dopełnia równie przemyślaną kolorystyką.